Czym charakteryzuje się makijaż wieczorowy?

Moda na makijaż się zmienia. Co jakiś czas dochodzą nowe trendy, a inne odchodzą w zapomnienie, by nierzadko powrócić po kilku latach. Makijaż wieczorowy zazwyczaj różni się od tego jakiego stosuje się na co dzień. Wynika to z tego, że makijaż wieczorowy wykonywany jest zazwyczaj na daną okazję. Może być to przyjęcie urodzinowe, romantyczna kolacja albo szalona impreza. Bez względu na okazję należy przemyśleć kilka kroków, by dopasować makijaż do tej pory.
Dzisiaj mocny makijaż oczu to podstawa. Kreski, cienie, kredka do oczu albo długie rzęsy, dość często sztuczne – to norma w wieczorowym makijażu oczu. Stawia się na ciemne, przydymione kolory, które nie tylko pasują do wielu stylizacji, ale również dodają błysku oraz tajemniczości spojrzeniu. Tusz do rzęs dość często zastępowany jest tymi sztucznymi. Kobiety decydują się na zabieg przedłużania rzęs albo zwiększenia ich objętości. Można wykonać to w sposób niemal niezauważalny przez co rzęsy wciąż wyglądają naturalnie albo zaszaleć i sprawić sobie grube rzęsy jak u porcelanowej lalki. Na imprezę idealne.
A co z ustami? Wiele kobiet pozostawia je w neutralnych albo delikatnych, ciepłych barwach, skupiając się na makijażu oczu. To sprawia, że można w łatwy sposób uzyskać idealną równowagę w makijażu. Czasami jednak można postawić na mocniejszą szminkę, tym bardziej jeśli wybieramy się na niecodzienną imprezę. Konturówka pozwoli uzyskać wymarzony kształt ust, które następnie trzeba wypełnić szminką najlepiej w głębokim kolorze w odcieniu czerwieni albo brązu.

Przeczytaj więcej na bestmakeup.pl

Redakcja dietetyknawalizkach.pl