Czy przedłużanie rzęs niszczy je?

Kobiety od dawna dążyły do tego, aby rzęsy były długie, grube, gęste i ciemne. W rzeczywistości mało która z pań została obdarzona takimi przez naturę. Jednak, aby ulepszyć swój wygląd można korzystać z różnych metod. Można zdecydować się na tuszowanie rzęs, doklejanie samodzielnie sztucznych rzęs na pasku, czy też przedłużenie rzęs przez stylistkę rzęs. Metoda ta choć często dosyć kosztowna zapewnia spektakularny efekt.

Czy niszczy rzęsy?

Wiele osób rezygnuje z przedłużania rzęs, lub wykonuje je okazjonalnie z obawy przed zniszczeniem swoich naturalnych rzęs. Bardzo często można spotkać się z takimi opiniami. W praktyce jednak wygląda to w ten sposób, że rzęs naturalnych nie niszczy sam zabieg przedłużania, ale jeśli jest on wykonywany nie umiejętnie. Co to oznacza? Dzieje się tak w przypadku, kiedy rozmiar, wielkość, czy ilość sztucznych rzęs jest niedostosowana do warunków rzęsy naturalnej. W przypadku, kiedy do delikatnej i cienkiej rzęsy przykleja się kilka grubych, długich i ciężkich rzęs to faktycznie może to osłabić naturalną rzęsę, która po prostu wypadnie. Jeśli jednak profesjonalista dobierze odpowiednie parametry rzęsy sztucznej, to nie stanowi ona zagrożenia ani obciążenia dla rzęsy naturalnej.

Regularne przedłużanie rzęs

Jeśli rzęsy zostaną powierzone osobie, która ma doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie to rzęsy można regularnie przedłużać nawet kilka lat i nie wpłynie to negatywnie na ich kondycję, a tym samym można się cieszyć podkreślonym spojrzeniem i pożegnać się z maskarą.

Zobacz więcej artykułów na prokosmetyk.pl

Redakcja dietetyknawalizkach.pl