Ortopeda prywatnie – dlaczego warto i ile kosztuje?

Do ortopedy można umówić się na Fundusz, jednak wielu pacjentów woli korzystać z pomocy lekarskiej w prywatnych gabinetach i klinikach. Dlaczego warto zapisać się do ortopedy prywatnie? Jakie są koszty takiej wizyty?

Kiedy należy udać się do ortopedy?

Lekarz ortopeda zajmuje się układem ruchu człowieka, między innymi mięśniami, kośćmi czy chrząstkami, które wchodzą w jego skład i umożliwiają poruszanie się.

Wizyta u ortopedy wskazana będzie wtedy, gdy pojawiają się problemy z funkcjonowaniem układu ruchu, na przykład jak bóle, ograniczona ruchomość, urazy. Wtedy specjalista może wykonać kompleksowe badania, w tym badania obrazowe, a następnie zalecić metodę leczenia, która będzie optymalna.

Wizyta u ortopedy jest też konieczna w przypadku dzieci i młodzieży, na przykład wtedy, gdy pojawiają się wady stóp czy wady postawy. Najlepiej leczyć je jak najwcześniej, by następnie nie powodowały problemów w dorosłości.

Prywatna wizyta u ortopedy – dlaczego warto?

Obecnie z wizyt u ortopedy można korzystać zarówno prywatnie, jak i na NFZ. Dlaczego warto zdecydować się na zapisanie się na wizytę prywatnie?

Krótki czas oczekiwania na wizytę

Niestety, czas oczekiwania na specjalistę na Fundusz to nierzadko od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy! Właśnie dlatego pacjenci, którzy nie chcą czekać, najczęściej wybierają prywatne konsultacje. Wtedy do specjalisty można dostać się w rekordowo szybkim terminie, nawet z dnia na dzień.

Wysokiej jakości obsługa

Drugim dużym atutem prywatnych wizyt u ortopedów jest wysoka jakość obsługi. Prywatne kliniki wyróżniają się nowoczesnością, zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów, a pacjent jest w nich najważniejszy. Dzięki temu można korzystać ze wsparcia w najwyższym standardzie.

Diagnostyka na miejscu

W wielu prywatnych gabinetach i klinikach można na miejscu skorzystać z nowoczesnej diagnostyki, w tym z badań obrazowych jak USG czy RTG. Dzięki temu nie ma konieczności dodatkowego udawania się do pracowni. To duża oszczędność czasu i możliwość postawienia diagnozy od razu.

Nowoczesne zabiegi ortopedyczne

Dużym atutem prywatnych gabinetów jest też możliwość korzystania z nowoczesnych zabiegów ortopedycznych, które nie są dostępne w państwowych placówkach. Pozwalają one na szybkie uśmierzenie bólu, zwiększenie ruchomości kończyn, a przy tym nie są inwazyjne i nie wymagają długiej rekonwalescencji. Prywatne gabinety i kliniki mogą również oferować fizjoterapię na miejscu bez długiego czekania na wolne miejsce.

Więcej informacji o nowoczesnych zabiegach ortopedycznych można uzyskać na stronie internetowej Kliniki Galena, która ma je w swojej ofercie: klinikagalena.pl.

Ortopeda prywatnie – jak wybrać dobrego specjalistę?

Gdy poszukiwany jest rekomendowany ortopeda Bielsko jest jednym z miast, gdzie można skorzystać z prywatnych konsultacji ortopedycznych. Jak wybrać dobrego lekarza?

W poszukiwaniu odpowiedniego lekarza ortopedy warto przede wszystkim skupić się na klinikach renomowanych, mających wiele pozytywnych opinii, co potwierdza wysoką jakość obsługi i standardu leczenia.

Obecnie wiele pomocnych informacji można znaleźć też w internecie. Warto zajrzeć na strony WWW klinik oraz na strony, na których rekomenduje się lekarzy.

Ile kosztuje prywatna wizyta u ortopedy?

Ceny związane z prywatnymi konsultacjami u lekarzy ortopedów najczęściej wynoszą od około 100 do 200 złotych. Dodatkowo może być konieczne dopłacenie za diagnostykę podczas pierwszej wizyty, na przykład za USG.

Dokładne informacje dotyczące kosztów można znaleźć już teraz na stronach WWW klinik i gabinetów ortopedycznych.

Redakcja dietetyknawalizkach.pl