Sport i zabawa z dzieckiem

Kiedy przychodzą wysokie temperatury wraz z nimi nadchodzą nowe sposoby na wykorzystywanie czasu na świeżym powietrzu. Każdy rodzic z pewnością pragnie uszczęśliwić swoją małą pociechę. Sportowe zabawy z dzieckiem z pewnością wywołają uśmiech na ich małych twarzach. Jak w takim razie wykorzystać wspaniałą pogodę i chęć dziecka do jakiegokolwiek ruchu? Otóż podajmy kilka przykładów. Jednym z nich jest na pewno wspólna wycieczka rowerowa wraz z rodzicami. Nauczmy nasze dziecko korzystać z uroków naszej pięknej przyrody i udajmy się na przejażdżkę. Z całą pewnością będzie to wspaniała zabawa dla całej rodziny, a przede wszystkim dobrze wpłynie na zdrowie nasze i naszego dziecka. Wyciągnijmy więc z magazynów nasze rowery lub ,jeśli jest taka, konieczność udajmy się do sklepu i kupmy nowy model sprzętu.

Sportowe zabawy z dzieckiem

Dobrym i bardzo prostym sposobem zarówno na sport i zabawę z naszym dzieckiem będzie najzwyczajniej w świecie zabawa z naszym ukochanym czworonogiem. Bardzo dużo rodzin w naszym sąsiedztwie z pewnością posiada psa, a może i kota. Oczywiście wybierając pomiędzy tym dwojgiem, śmiem sądzić, że to pies dotrzyma człowiekowi towarzystwa z większą chęcią niż kot, chodzący własnymi ścieżkami. Jeśli nie chcemy kupować zwierzaka, lepszym wyjściem będzie udanie się do najbliższego schroniska zwierząt, gdzie tyle stworzeń czeka na kochający dom rodzinny. Sport i zabawa z dzieckiem to również wspólny spacer. Skoro jesteśmy już bogatsi o pieska, wykorzystajmy to i udajmy się na wędrówkę. Kto powiedział, że musi to być nudny spacer? Zaplanujmy go tak, aby stał się on dla dziecka wspaniałą przygodą, o której będzie mógł rozmawiać w szkole z rówieśnikami.

A może po wspólnej wędrówce urządźmy piknik z babeczkami i lemoniadą?

To świetny sposób na zakończenie pracowitego dnia. Gdy słyszymy hasło ,,sport i zabawa” zapewne wielu osobom na myśl nasuwają się popularne zabawy takie jak berek, czy gra w chowanego, może wspólne skakanie przez sznur czy gra w podchody? To stare, lecz niezawodne gry sportowe. Pewnie każdy dorosły pamięta czasy, kiedy jako dzieci rywalizowali ze sobą w różnych sportach. Dlaczego do tego nie wrócić? Pokażmy naszym dzieciom, jak w czasach bez Internetu i telefonów komórkowych, ich rówieśnicy wykorzystywali swój wolny czas, super się ze sobą bawiąc. Sportowe zabawy na świeży powietrzu z pewnością sprawią naszym dzieciom wiele radości. Chociaż zdarza się, że niekiedy nasze plany krzyżuje nam pogoda. Wybierzmy zatem plan B dla takiej sytuacji. Gra w karty, gry planszowe czy inne rozgrywki w domu to również pewnego rodzaju sport. Może nie tyle dla naszego ciała, ale z pewnością jest to sport dla naszego umysłu. Dzieci koncentrując się na tym, aby wygrać zmuszają tym samym swój umysł do wysiłku. Ich metodą jest najczęściej kombinowanie jak obejść narzucone zasady, co wychodzi im bardzo dobrze. Widzimy więc, że sport nie tylko stanowi ważny element dla odpowiedniego funkcjonowania naszego organizmu, ale jest również świetnym pomysłem na wspólną zabawę z najmłodszymi.

Redakcja dietetyknawalizkach.pl