Plastyka brzucha – sposób na szczupły i piękny brzuch!

Plastyka brzucha jest obecnie jednym z bardzo popularnych zabiegów chirurgii plastycznej, który może być wykorzystany w różnych celach i z różnych powodów. Zobacz, w jakiej sytuacji wskazana jest plastyka brzucha i jakie pozwala ona uzyskać rezultaty!

Czym jest plastyka brzucha?

Zabieg określany jako plastyka brzucha przeznaczony jest dla kobiet i dla mężczyzn, aby poprawić wygląd brzucha. 

Stosowany jest on w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu, aby wyszczuplić sylwetkę, ale również może być wykonany po to, aby usunąć nadmiar skóry, jaka pozostała po procesie odchudzania.

Wydziela się zatem dwa główne rodzaje zabiegów polegających na zmianie wyglądu brzucha:

  • Abdominoplastyka – jest to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej, który polecany jest dla osób otyłych oraz z nadwagą.
  • Liposukcja – zabieg polegający na usuwaniu nadmiaru tłuszczu, który znajduje się w regionie brzucha.

Gdy planowany jest zabieg jak plastyka brzucha Bielsko-Biała to miasto, w którym można również z niego skorzystać.

Plastyka brzucha – kiedy warto z niej skorzystać?

Zabieg plastyki brzucha ma bardzo szerokie zastosowanie i można skorzystać z niego z różnych wskazań, gdy celem jest poprawa wyglądu tej części ciała.

Najczęściej zabieg wybierany jest przez osoby otyłe, z nadwagą, ale również przez te, które są w trakcie odchudzania lub je zakończyły, ale nie udało im się uzyskać idealnego wyglądu brzucha, na przykład z powodu trudnej w usunięciu tkanki tłuszczowej czy obwisłej skóry.

W takich przypadkach plastyka brzucha może pomóc uzyskać bardzo dobre wyniki, dzięki czemu możliwe jest odchudzenie brzucha i nadanie mu atrakcyjnego wyglądu.

Warto jednocześnie podkreślić, że zabieg plastyki brzucha może być prowadzony zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, dlatego też ma on pod tym względem uniwersalne zastosowanie i może pomóc każdemu, kto chciałby uzyskać oczekiwane efekty.

Jak odbywa się plastyka brzucha?

Plastyka brzucha jest zabiegiem prowadzonym w dwóch wariantach, jak wspomniano wcześniej. Są to:

Abdominoplastyka

Za pomocą tego zabiegu chirurgicznie usuwa się nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej, a następnie zszywa się tkanki. Dzięki temu rezultaty są bardzo dobre nawet u osób, u których nadmiar tkanek jest znaczny. Jest to bardziej inwazyjny zabieg, który wymaga również dłuższej rekonwalescencji ze strony pacjenta.

Liposukcja

Zabieg ten polega na odsysaniu tłuszczu za pomocą specjalnego urządzenia. Tłuszcz odsysany jest przez niewielkie nacięcia w skórze. Procedura ta jest mniej inwazyjna niż abdominoplastyka, ale warto wskazać, że daje ona również mniej efektowne rezultaty. Z tego względu liposukcja najczęściej polecana jest jako dodatek do diety odchudzającej. 

Warto wskazać, że liposukcja może być połączona z przeszczepem tłuszczu – pobrany tłuszcz może być przykładowo użyty do powiększenia piersi w mało inwazyjny sposób w porównaniu z implantami.

Do skorzystania z zabiegów polegających na plastyce brzucha zaprasza klinikagalena.pl oferująca profesjonalne zabiegi chirurgii plastycznej.

Redakcja dietetyknawalizkach.pl