Śniadanie przed porannym treningiem zwiększa spalanie

Lubisz trenować rano? Brytyjskie badanie pokazuje, że spożywanie śniadania przed porannymi treningami zwiększa spalanie węglowodanów i poprawia spalanie przy następnym posiłku.

Badania na ludziach

Badanie jest niewielkie i obejmuje tylko 12 Brytyjczyków, którzy rano jeździli godzinę na rowerze. Uczestnicy albo jedli śniadanie na dwie godziny przed ćwiczeniami, albo jedli je po treningu. Śniadanie przed ćwiczeniami składało się z owsianki na mleku

Naukowcy przetestowali poziom cukru we krwi i poziom glikogenu w mięśniach uczestników. Odkryli, że śniadanie przed porannym treningiem zwiększa spalanie węglowodanów podczas ćwiczeń oraz zapewnia zwiększone trawienie i spalanie węglowodanów/pokarmów spożywanych również po wysiłku lub w porze lunchu.

Jak śniadanie wpływa na organizm?

Badania przeprowadzono na University of Bath i opublikowano w czasopiśmie American Journal of Physiology-Endocrinology and Metabolism.

Javier Gonzalez jest jednym z badaczy stojących za badaniem. W komunikacie z uniwersytetu mówi, że jest to pierwsze badanie, w którym badano, w jaki sposób śniadanie przed ćwiczeniami wpływa na reakcję organizmu na posiłki po wysiłku.

Odkryto, że w porównaniu z pomijaniem śniadania, spożywanie śniadania przed ćwiczeniami zwiększy tempo trawienia, wchłaniania i spalania węglowodanów, które są również spożywane po wysiłku.

Ponadto naukowcy odkryli, że spożywanie śniadania przed ćwiczeniami prowadzi do zwiększonego spalania węglowodanów podczas ćwiczeń i że są to węglowodany, które pochodzą nie tylko ze zjedzonego śniadania, lecz także z węglowodanów zgromadzonych w mięśniach jako glikogen. Ten wzrost zużycia glikogenu w mięśniach może wyjaśniać, dlaczego w ciągu kilku godzin po wysiłku szybciej pobierano cukier we krwi, jeśli zjadłeś śniadanie przed ćwiczeniami.

Naukowcy podkreślają, że potrzebne są dalsze badania, które zajmą się tym, co jedzenie przed ćwiczeniami musi oznaczać dla zdrowia osób ze zwiększonym ryzykiem cukrzycy typu 2 i chorób układu krążenia.

more4kids.pl

Redakcja dietetyknawalizkach.pl