Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Kiedy warto się zdecydować na sesję w komorze hiperbarycznej?

13 grudnia 2021 Kiedy warto się zdecydować na sesję w komorze hiperbarycznej?


Komora hiperbaryczna jest wykorzystywana w wielu sytuacjach, kiedy wspomaganie tlenowe okazuje się niezbędne. Musimy wiedzieć, że w komorze otrzymujemy zdecydowanie więcej tlenu, który o wiele łatwiej przenika do komórek organizmu. Możemy więc wspomóc nie tylko regenerację skóry, ale także sprawić, że wszystkie narządy będą zdecydowanie lepiej funkcjonować.

Coraz częściej wykorzystuje się terapię tlenem hiperbarycznym, aby poradzić sobie z łagodzeniem objawów wielu schorzeń. Należy mieć na uwadze, że wbrew przekonaniom o leczeniu nowotworów i zaawansowanej boreliozy za pomocą komory hiperbarycznej terapia tlenowa nie sprawdza się w tym przypadku. Nie tylko nie wspomaga leczenia, ale także często tego rodzaju choroby są przeciwskazaniem do jej odbycia.

W leczeniu jakich schorzeń sprawdza się komora hiperbaryczna?

Komora hiperbaryczna może pozytywnie wpłynąć na leczenie miażdżycy. Możemy także wykorzystać tę formę leczenia, kiedy mamy do czynienia z martwicą i bardzo wolno gojącymi się ranami np. u cukrzyka. Wnikający tlen w komorze do ciała i tkanek, nawet tych nieukrwionych, przyspiesza gojenie ran i regenerację tkanek.

Komorę hiperbaryczną wykorzystuje się do leczenia po podtruciu czadem. Możemy liczyć na to, że o wiele szybciej organizm będzie mógł pozbyć się go z organizmu, co jest kluczowe. Ciąża jest przeciwskazaniem do terapii tlenowej w komorze hiperbarycznej, jednak w przypadku podtrucia czadem mimo wszystko wykorzystuje się komorę hiperbaryczną, także u ciężarnej.

Komora hiperbaryczna wykorzystywana w salonach piękności

Komora hiperbaryczna jest wykorzystywana w medycynie jako pomoc w leczeniu chorób związanych z układem krążenia, wspomaganie leczenia ran, które bardzo wolno się goją, ale możemy także wykorzystywać terapię tlenową dla poprawy urody. Musimy mieć na uwadze, że bardzo szybkie wnikanie tlenu do organizmu i tkanek powoduje, że skóra zaczyna wyglądać zdecydowanie lepiej. Przyspieszamy bowiem jej regenerację, ujędrniamy ją, a przy okazji wspomagamy odporność.

Należy mieć jednak na uwadze, że kiedy chcemy skorzystać z terapii tlenowej z wykorzystaniem komory hiperbarycznej, to musimy wykluczyć wszystkie przeciwskazania. Bez potrzebnych badań nie możemy się obyć, bo kiedy lekarz decyduje o włożeniu pacjenta do komory, to sam określa, czy jest to bezpieczne i wspomoże leczenie. Kiedy chcemy wybrać się sami do salonu piękności i skorzystać z zabiegu, to należy przede wszystkim wybrać miejsce, gdzie pracują profesjonaliści. Będą oni w stanie wytłumaczyć nam, na czym polega zabieg, a także czy będzie dla nas odpowiedni i przede wszystkim bezpieczny, co jest najważniejsze.

Jakie są przeciwskazania do leczenia tlenem hiperbarycznym?

Przede wszystkim z terapii z wykorzystaniem komory hiperbarycznej muszą zrezygnować kobiety ciężarne. Wyjątkiem jest wyłącznie podtrucie czadem, bo w tym przypadku mimo ciąży terapia tlenowa jest stosowana. Nie należy decydować się na terapie tego typu, kiedy mamy gorączkę czy łapie nas infekcja. Musimy także przed wejściem do komory hiperbarycznej wykluczyć choroby i rozedmę płuc. Bezwzględnym przeciwskazaniem do wykonania terapii są też wszelkie operacje, które odbywały się w obrębie klatki piersiowej np. serca.

Objawy po zabiegu

Po samym zabiegu możemy odczuwać objawy podobne do lotu samolotem. Piszczenie w uszach, zatykanie ich, a także wymioty. U wielu pacjentów pojawia się także ból głowy i należy zapytać lekarza, który nadzoruje terapię tlenową o możliwe obawy, a także poprosić o radę, jak sobie z nimi radzić. Dzięki temu nic nas nie zaskoczy nie tylko w trakcie uczestniczenia w terapii tlenowej, ale także tuż po.

Jak radzić sobie ze stresem

Redakcja dietetyknawalizkach.pl

Redakcja serwisu dietetyknawalizkach.pl to zespół entuzjastów z zakresu dietetyki, zdrowia, sportu, oraz stylu życia, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Suplementy z kurkumą

Suplementy z kurkumą

28 lipca 2023

Vita Pure
Ksylitol czy erytrytol

Jesteś zainteresowany reklamą?