Vita Pure: jak stosować suplementy, aby dobrze działały?

Regularność stosowania suplementów ma duży wpływ na ich skuteczność – przerwy mogą znacząco zmniejszyć pozytywne działanie. W zależności od zaleceń lekarzy, niektóre suplementy można spożywać nawet do 3 razy dziennie – nie przekraczając dziennej dawki. Zeolit zmniejsza stężenie amoniaku i poprawia integralność bariery jelitowej. Działa na tkankę limfatyczną jelit, pozytywnie wpływając na ekosystem jelitowy i wzmacniając układ odpornościowy.

Kto powinien stosować zeolit?

Zeolity to grupa chemicznie spokrewnionych substancji mineralnych, które zawierają głównie uwodnione związki glinu i krzemu. Występują naturalnie w skałach wulkanicznych i popiołach, a także są formułowane syntetycznie. Zeolity są sprzedawane jako suplementy diety na autyzm, biegunkę, opryszczkę, kaca, w celu zrównoważenia pH organizmu oraz jako środek odtruwający metale ciężkie, immunomodulator i przeciwutleniacz. Dowiedz się, jak stosować suplementy Vita Pure: https://zdrowozyj.eu/vita-pure-jak-stosowac/.

Zeolity mają ograniczone zastosowanie w medycynie jako zewnętrzny opatrunek hemostatyczny do urwazów, potencjalnie do kontrolowanego dostarczania leków, jako środek zawieszający lub do stosowania w zabiegach krążenia pozaustrojowego i hemodializy. Preparat zeolitu zmniejsza objawy biegunki związanej z guzem neuroendokrynnym. Zeolit zmniejsza uszkodzenia oksydacyjne i powstawanie płytki nazębnej. Badania sugerują, że mikronizowany zeolit może mieć działanie przeciwnowotworowe i łagodzi złośliwego międzybłoniaka spowodowanego toksycznością azbestu.

Czy zeolit można łączyć z innymi lekami?

Ponieważ zeolity mają właściwości chelatujące i mogą zwiększać pH w przewodzie pokarmowym, mogą potencjalnie wchodzić w interakcje z wieloma lekami na receptę, gdy są spożywane razem. Ponadto podczas jednoczesnego stosowania może dojść do przedwczesnego rozpadu leków powlekanych dojelitowo.

Zeolity mogą wiązać się z innymi substancjami i neutralizować kwas żołądkowy, powodując, że leki nie będą odpowiednio wchłaniane lub będą mniej skuteczne. Zeolit wiąże nie tylko złożone toksyny, ale także leki o podobnej budowie. Według badań, może również usuwać żelazo z suplementów. Ponieważ zeolit może pomóc organizmowi pozbyć się metali ciężkich, wspiera optymalne zdrowie nerek, dzięki czemu nerki mogą skutecznie zrównoważyć pH organizmu. 

Stosowanie każdego suplementu diety należy skonsultować ze specjalistą. 

Artykuł sponsorowany

Redakcja dietetyknawalizkach.pl